Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wyniki głosowania na projekty w SBO

Znamy już wyniki głosowania na projekty w Szkolnym Budżecie Obywatelskim, które odbyło się 23 maja 2024 r.!
💪Liczbą głosów 366 zwyciężył projekt nr 3 "Wiatraki - wentylatory do sal lekcyjnych"!
Dziękujemy za każdy z 551 głosów, które oddaliście w głosowaniu 🧡
Projekt finansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania.

  • Kliknięć: 104

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach SBO już w czwartek 23.05.!

Już w najbliższy czwartek 23.05. odbędzie się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Do poszczególnych klas dotrą osoby zaangażowane w SBO i umożliwią uczennicom i uczniom oddanie głosu na wybrany przez siebie projekt. Każdy może oddać głos na jeden zgłoszony do SBO pomysł. Szczegóły w grafice.

 

  • Kliknięć: 83

Szkolny Budżet Obywatelski w ZSB-D!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Od SBO do PBO” (edycja 2024) realizowanego przez Stowarzyszenie CREO. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich, a następnie będzie odpowiedzialna za wsparcie organizacji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SBO).
 
W ramach SBO wszyscy uczniowie (indywidualnie lub w zespołach 2-3-osobowych) i pracownicy szkoły poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo będą mogli zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 6000 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia potrzeb społeczności szkolnej służące celom edukacyjnym, sportowym, rekreacyjnym itd.
 
Ogólna pula środków na realizację projektów w ramach bieżącej edycji SBO w naszej szkole wynosi 6000 zł. Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany w tym roku kalendarzowym.
 
Szczegółowy harmonogram pojawi się na stronie szkoły oraz zostanie wywieszony na tablicy informacyjnej przy auli.
 
!!!! Zgłaszanie wniosków (pomysłów) będzie możliwe w terminie od 11 do 26 kwietnia br.

Więcej…Szkolny Budżet Obywatelski w ZSB-D!

  • Kliknięć: 248

Realizujemy Szkolny Budżet Obywatelski!

Nasza szkoła została włączona w projekt Stowarzyszenia CREO "Od SBO do PBO 2024".


W ramach działań zrealizowane zostaną następujące aktywności:

- przygotowanie nauczycieli i nauczycielek do pełnienia roli Koordynatorów i Koordynatorek Szkolnych Klubów Młodego Obywatela.

- warsztaty dla uczniów i uczennic zapoznające z ideą Szkolnego Budżetu Obywatelskiego i przygotowujące do przeprowadzenia SBO w swojej szkole. 

- przeprowadzenie całej procedury Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, zakończonej głosowaniem.


Projekt będzie także znakomitą okazją, by zainteresować młodzież aktywnością obywatelską, działalnością na rzecz społeczności lokalnych, czy też zachęcić ich do aktywnego udziału w procedurze zgłaszaniu propozycji i oddawania głosów w Poznańskim Budżecie Obywatelskim.

 

Jesteś zainteresowany/a Szkolnym Budżetem Obywatelskim? Więcej informacji uzyskasz u prof. Magdaleny Ratajczak oraz prof. Dawida Łuczaka.


Więcej informacji już wkrótce!


Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

 

szkolny budżet obywatelski

  • Kliknięć: 193