Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Ósmoklasisto! Poznaj naszą szkołę - oferta kształcenia na rok szkolny 2024/2025

Drzwi otwarte - mapka wydarzenia

Pełna oferta kształcenia na rok szkolny 2024/2025 - link

Oferta kształcenia na rok szkolny 2024/2025 - prezentacja

Wybór ścieżki edukacyjnej w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych przy ul. Raszyńskiej 48 w Poznaniu to niezwykle atrakcyjna perspektywa dla młodych adeptów zawodów technicznych, a także osób chętnych do podjęcia nauki w klasach licealnych o profilu prawnym (kryminologia i resocjalizacja) lub psychologicznym (psychologia i resocjalizacja)
W skład Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych wchodzi Technikum Budowlano-Drzewne, Branżowa Szkoła I stopnia nr 28, XXVIII Liceum Ogólnokształcące oraz Branżowa Szkoła II stopnia nr 5 (kształcenie dorosłych).
Kształcimy fachowców, na których zapotrzebowanie na rynku pracy jest bardzo wysokie. W technikum umożliwiamy naukę w zawodach technik: budownictwa, robót wykończeniowych w budownictwie, inżynierii sanitarnej, technologii drewna, architektury krajobrazu, oraz  technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego.  
W branżowej szkole I stopnia można zdobyć zawód: stolarza, montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, montera sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz montera konstrukcji targowo-wystawienniczych.
Od września 2022 roku jako pierwsi w Polsce, we współpracy z Polską Izbą Przemysłu Targowego bierzemy udział w projekcie MonterEXPO, prowadząc edukację w nowych zawodach (technik obsługi przemysłu targowo-wystawienniczego, monter konstrukcji targowo-wystawienniczych). Wprowadzenie tych zawodów do oferty edukacyjnej szkoły spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży, przy wielkiej aprobacie firm związanych z branżą targową, które umożliwiają młodzieży odbycie praktyki zawodowej.
XXVIII Liceum Ogólnokształcące prowadzi edukację w klasach o profilu prawnym (kryminologia i resocjalizacja) oraz psychologicznym (psychologia i resocjalizacja).
Dlaczego warto podjąć naukę w ZSB-D? Bo jest to szkoła z wieloletnią tradycją, fachową kadrą pedagogiczną, a nasz priorytet to solidny poziom kształcenia, przy jednoczesnym zapewnieniu dogodnych warunków nauki i przyjaznej atmosfery. Niezwykle istotny jest dla nas dobrostan uczennic i uczniów, dlatego w naszej szkole każdy ma możliwość skorzystania z pomocy psychologa i pedagogów szkolnych. Jesteśmy otwarci na potrzeby młodzieży i staramy się zapewniać także dobre warunki do odpoczynku między zajęciami. Szkoła dysponuje przyjazną strefą chillout dla uczniów, w której mogą odpocząć i naładować baterie. 
Jako jedna z nielicznych szkół w Poznaniu posiadamy własne warsztaty szkolne, zlokalizowane na poznańskim Dębcu. Jest to świetnie wyposażony, stale unowocześniany obiekt, gdzie w bezpiecznych warunkach, pod okiem fachowców młodzież odbywa zajęcia praktyczne. 
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że do pełni sukcesu dydaktycznego nie wystarczy nauka w szkolnej ławce, dlatego zapewniamy naszej młodzieży uczestnictwo w wykładach, pokazach, warsztatach i szkoleniach branżowych, czy zagranicznych wyjazdach. Nie byłoby to możliwe bez kooperacji z uczelniami wyższymi, instytucjami i firmami. To dzięki współpracy opartej na umowach partnerskich, nasza młodzież zyskuje możliwość dokształcania się pod okiem fachowców, przedstawicieli firm - liderów branż, wykładowców uniwersyteckich. Uczennice i uczniowie liceum mają okazję przyglądać się pracy policji, służby więziennej oraz brać udział w wykładach prowadzonych przez sędziów, psychologów, pracowników UAM.
Umiejętności naszej młodzieży niejednokrotnie wykraczają poza ramy programowe. Od kilku lat reprezentanci ZSB-D osiągają spektakularne sukcesy na międzynarodowych zawodach EuroSkills. Nasi uczniowie zajmują wysokie lokaty w krajowych konkursach np. „Wyczarowane z drewna”, oraz z powodzeniem biorą udział w innych wydarzeniach, nie tylko związanych z kształceniem zawodowym np. w corocznym Turnieju Maszyn Wiatrowych. Z radością wspieramy talenty naszej młodzieży i doceniamy osiągnięcia w aktywnościach pozaszkolnych. 
W ramach programu Erasmus+ uczniowie technikum i branżowej szkoły I stopnia odbywają zawodowe staże zagraniczne. Nasi uczniowie byli już m. in. we Włoszech, Portugalii oraz na Wyspach Kanaryjskich. 
Niewątpliwym atutem ZSB-D jest dobra lokalizacja. Szkoła znajduje się przy ulicy Raszyńskiej 48 w Poznaniu (okolice Osiedla Kopernika i Górczyna), jest to świetnie skomunikowany rejon, do którego łatwo dostać się zarówno z obszaru miasta, jak i podpoznańskich gmin. Dodatkowo istnieje także możliwość zakwaterowania w bursie.


 

mapa, mapka, drzwi otwarte

  • Kliknięć: 2508

Praktyczna nauka zawodu - praktyki

Praktyczna nauka zawodu - niezbędne informacje

FAQ - pytania i odpowiedzi

Działania związane z praktyczną nauką zawodu w ZSB-D koordynuje:

kierownik szkolenia praktycznego
mgr inż. Tomasz Kruszczyński

Dyżury dla uczniów

Wt. 11:25-14:10
Czw. 13:05-15:00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Regulamin praktyk zawodowych

Formularz zgłoszeniowy - propozycja zgłoszenia firmy na praktyki zawodowe - KKZ

Formularz zgłoszeniowy - propozycja zgłoszenia firmy na praktyki zawodowe - technikum

Podanie o praktyki zawodowe - formularz dla praktykanta

Dziennik praktyk - wzór

Praktyczna nauka zawodu - PLANY NAUCZANIA:

technik architektury krajobrazu OGR03 - link
technik architektury krajobrazu OGR04 - link
technik budownictwa BUD12- link
technik budownictwa BUD14- link
technik inżynierii sanitarnej BUD09- link
technik inżynierii sanitarnej BUD20- link
technik robót wykończeniowych BUD11- link
technik robót wykończeniowych BUD25- link
technik technologii drewna DRM04- link
technik technologii drewna DRM08- link

Oferty pracy

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH W FIRMACH - link

  • Kliknięć: 4493

Biblioteka Szkolna

 

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 61 861 00 27

Pracownicy biblioteki:
mgr Beata Zagawa-Cywińska
mgr Hanna Stróżyk

Skorzystaj z katalogu internetowego -  link

Niezmiennie dbamy o wzbogacanie księgozbioru bibliotecznego. Oczekujemy na Twoje propozycje. Wypełnij formularz "Zaproponuj książkę"

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025” na zakup książek do biblioteki szkolnej. W związku z otrzymaną dotacją pragniemy zapytać naszych czytelników, jakie książki warto zakupić do biblioteki szkolnej. Podaj swoją propozycję zakupu książki do biblioteki! Wypełnij formularz - lista zamknięta

Regulamin Biblioteki Szkolnej - link

Biblioteka Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych otrzymuje bezpłatnie magazyn "Chidusz" dzięki pitax.pl

  • Kliknięć: 3798

Warsztaty Szkolne

Warsztaty szkolne przyjmują zleceniaPrzykładowe realizacje - link
 
Dane adresowe warsztatów szkolnych

Adres: 61-472 Poznań, ul. Świerkowa 10
tel./fax: 61 832 17 61 , 61 830 09 81
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Warsztaty czynne są od poniedziałku do piątku

w godz. 7.00-21.00

Dyżury nauczycieli w budynku warsztatów szkolnych - pobierz

  • Kliknięć: 3116

Dokumenty szkoły

Statut szkoły - pobierz
Szkolny Program Mobilności Strategia Umiędzynarodowienia w ZSBD - pobierz
Program wychowawczo - profilaktyczny szkoły - pobierz
Regulamin praktyk zawodowych - pobierz
Regulamin zajęć praktycznych Technikum - pobierz
Regulamin zajęć praktycznych ZSZ - pobierz
Regulamin zajęć praktycznych Branżowej Szkoły I Stopnia - pobierz
Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego - regulamin
Regulamin korzystania z boisk szkolnych - pobierz
Procedury wydawania duplikatów świadectw - pobierz
Kompetencje kluczowe - pobierz

Polityka prywatności i wykorzystywania plików cookies

Wnioski o wydanie duplikatu:

Legitymacji szkolnej pobierz
Świadectwa szkolnego pobierz

Druki zwolnienia z WF-u:

1. Druk dla rodzica ucznia niepełnoletniego - pobierz
2. Druk dla ucznia pełnoletniego - pobierz

  • Kliknięć: 5800