Otrzymaliśmy nagrody w konkursie "Powrót do Panem"

W konkursie plastycznym, promującym czytelnictwo "Powrót do Panem", na który na przełomie roku przygotowywaliście prace, otrzymaliśmy NAGRODY za przesłanie ich w największej ilości! Są to:

- kod rabatowy w wysokości 25% dla uczniów szkoły do wykorzystania w księgarniach partnerskich,
- książki wydawnictwa Media Rodzina o wartości 200 zł.


Wręczymy również wyróżnienia indywidualne!

 nagroda powrot do panem

"Polecam Wam książkę!"

Na nasze zaproszenie o włączenie się do zabawy promującej czytaniee "POLECAM WAM KSIĄŻKĘ!" organizowaną z okazji majówki i Tygodnia Bibliotek odpowiedział sporo osób. Filmiki, które zostały nadesłane prezentujemy na szkolnym facebooku oraz kanale YouTube w dwóch playlistach. Zachęcamy do obejrzenia i posłuchania.
"Polecam Wam książę!" - uczniowie
"Polecam Wam książkę!" - nauczycieli i pracownicy

"Czytanie jest super!" - konkurs na memy i grafiki

Na konkurs graficzny "Czytanie jest super!" organizowany z okazji majówki i Tygodnia Bibliotek, wpłynęło sporo memów i grafik.
Najlepsze, najciekawsze, najbardziej oryginalne okazały się prace:
Oliwii M z kl. 1 bT
Nadii J z kl. 1 bT
oraz Agaty Białowąs z kl. 1 dL.

czytanie jest super

Czytaj więcej: "Czytanie jest super!" - konkurs na memy i grafiki

Majówka i Tydzień Bibliotek

W związku z majówką, która nieodmiennie kojarzy się z książką, Dniem Bibliotekarza oraz Tygodniem Bibliotek, zapraszamy wszystkich, uczniów, nauczycieli i pracowników, do wspólnych zabaw promujących czytelnictwo:

czytanie

czytanie

dz.bib

dz.bib

polecam-ks

polecam-ks

– na majówkę - konkurs graficzny dla uczniów "Czytanie jest super" (prace – grafiki/memy wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 9.05.br.) - najlepsze prace zostaną nagrodzone kartami podarunkowymi); - termin przedłużony do piątku 13.05.br

– na Tydzień Bibliotek - zabawa "Polecam Wam książkę”, która polega na nagraniu krótkiego (20-40 sek.) filmiku, w którym uczniowie, nauczyciele i pracownicy polecają swoją ulubioną książkę (nagrania należy przesłać do 16.05. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; przykładowe filmik do obejrzenia - TUTAJ

Czytaj więcej: Majówka i Tydzień Bibliotek

Noc Bibliotek - spotkanie z p. Piotrem Bojarskim

W środę, 6 października 2021 r. w ramach odbywającej się w całym kraju w sobotę NOCY BIBLIOTEK  w auli szkoły będzie miało miejsce spotkanie z pisarzem, historykiem, kierownikiem Centrum Szyfrów Enigma, p. PIOTREM BOJARSKIM.

plakat Bojarski
Odbędzie się ono w godzinach 17.00-18.00.
W spotkaniu biorą udział całe klasy: 1 eL, 2 eL 1aT,  3 PaT  oraz 5-osobowe reprezentacje klas: 1 dL, 3 GaL, 3 GeL, 3 PaL, 3 PeL.

Czytaj więcej: Noc Bibliotek - spotkanie z p. Piotrem Bojarskim

Przygoda ze Zwiadowcami - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Gorąco gratulujemy klasom 1 eL oraz 1 dT, które wygrały potyczki Kahoot, który odbył się na zakończenie spotkania "Przygoda ze Zwiadowcami". 

---------------------------------------------------

Nasza szkoła bierze udział w konkursie czytelniczym  PRZYGODA ZE ZWIADOWCAMI organizowanym przez Wydawnictwo Jaguar. przygoda

Wtorek, 28 września 2021 r uczniowie – Zwiadowcy – w auli zaprezentują serię książek Johna Flanagana „ZWIADOWCY” swoim młodszym kolegom.
godz. 11.30: kl. 1 bT, kl. 1 cfT, kl. 1 dT
godz. 12.20:  kl. 1 dL, kl. 1 eL, 1 aT

Środa,  29 września 2021 r. obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.
godz. 10.40 – wszyscy uczniowie będą czytać fragment pierwszej części serii „Zwiadowcy - Ruiny Gorlanu”, głośno, od początku rozdziału, po kolei, po 2-3 zdania, ok. 10-15 min.
godz. 10.25 i 13.05 w auli szkolnej usłyszymy fragmenty utworów rapera MC Sobieski inspirowanych literaturą Johna Flanagana, a na ekranie telewizora w holu szkoły pojawią się okładki książek z serii „Zwiadowcy”.

Czytaj więcej: Przygoda ze Zwiadowcami - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Stacja Sensacja w ZSB-D

W dniach od 17 do 19 września 2021 r., odbywa się POZNAŃSKI FESTIWAL KRYMINAŁU GRANDA. Uczniowie klas o charakterze kryminologia i resocjalizacja oraz  manager kultury wezmą udział w imprezach z nim związanych.
W piątek 17.09.2021 r., organizujemy w naszej szkole festiwalową Stację Sensację.
W jej ramach odbędą się:
- Spotkanie z autorką, panią Joanna Jodełką, które poprowadzą uczennice kl.3 GaL Julia Breszyk i Nadia Wrzesiak. Granda 2021

Czytaj więcej: Stacja Sensacja w ZSB-D

Narodowe Czytanie Moralności pani Dulskiej

W sobotę 4 września odbyło się jubileuszowe, dziesiąte Narodowe Czytanie. Prezydent Rzeczypospolitej zdecydował w 2020 r., że w dniu tym przypomniana zostanie Moralność pani Dulskiej.

czytanie-str
narodowe-1
narodowe-2
narodowe-3
narodowe-4

Tagi: manager kultury, Narodowe Czytanie Moralność pani Dulskiej XXVIII LO biblioteka szkolna

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie Moralności pani Dulskiej

Przygoda ze Zwiadowcami

Bierzemy udział w Konkursie Wydawnictwa Jaguar "Przygoda ze Zwiadowcami"

Zadanie 1: Wyjmij książkę z półki – przedstaw swoich Zwiadowców.

Bądź, jak ZWIADOWCA ….
Z-winny
W-aleczny
I-nteligentny
A-mbitny
D-obry
O-dważny
W-ierny
C-ierpliwy
A-ktywny
i czytaj książki opisujące przygody Zwiadowców.
Jeśli nie posiadasz cech Zwiadowcy, sięgnij po poszczególne tomy serii, uruchom wyobraźnię i stań się jednym z nich.

Nasz szkolny księgozbiór liczy 13 tomów serii Johna Flanagana „Zwiadowcy”, dwa tomy „Wczesnych lat” i   jeden tom „Drużyny”. 

przygodaze zwiadowcami

 

Tagi: zwiadowcy wydawnictwo jaguar przygoda ze zwiadowcami

Czytaj więcej: Przygoda ze Zwiadowcami

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design