Szkolny Dzień Głośnego Czytania 2023

W ramach OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA, który obchodzony jest w piątek 29.09.2023 r. będziemy czytać książkę „Kozioł” Przemysława Kowalewskiego, który odwiedził naszą szkołę podczas Festiwalu Kryminału GRANDA.
oglopolski dzien goniego d

 Jak to będzie wyglądać? - czytaj więcej

Czytaj więcej: Szkolny Dzień Głośnego Czytania 2023

Stacja Sensacja XXVIII LO - GRANDA 2023

W piątek, 22 września 2023 r., w ramach kolejnej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA, w naszej szkole będą odbywały się akcje promujące czytelnictwo:

22.09.2023 granda 2
10.40 – 11.25  - spotkanie z pisarką, p. Weronika Mathią, w którym pod opieką swoich nauczycieli uczestniczą klasy: 1 eL, 2 dL, 2 eL, 4 eL
12.20 – 13.05  - spotkanie z pisarzem, p. Przemysławem Kowalewskim, w którym pod opieką swoich nauczycieli uczestniczą: 1 aL, 2 aL, 3 dL, 3 eL
Przerwy: 10.25-10.40 oraz 13.05-13.20 - Kryminalny chillout (prezentacja fragmentów ścieżek dźwiękowych z najbardziej znanych filmów kryminalnych w auli szkolnej)
8.00-15.00  - Poznajemy tegorocznych GRANDziarzy – prezentacja zdjęć i krótkich informacji o gościach tegorocznej edycji Festiwalu Kryminału GRANDA na szkolnym telebimie i tablicach ogłoszeniowych.

Dla uczestników czekoladkowy poczęstunek.

Całościowy Harmonogram Festiwalu Granda.

Realizujemy: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Tagi: nprcz nprcz2.0 narodowyprogram rozwoju czytelnictwa stacja sensacja poznańskiestiwal kryminału granda granda

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup książek do biblioteki szkolnej. logo nprcz 2.0
W związku z otrzymaną dotacją pragniemy zapytać naszych czytelników, jakie książki warto zakupić do biblioteki szkolnej.
Prosimy o wypełnienie ankiety:  Formularz

 

Tagi: biblioteka, książki, biblioteka szkolna nprcz nprcz2.0

Czytaj więcej: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Jak nie czytam, jak czytam?!

 Wczoraj wzięliśmy udział w kolejnej edycji ogólnoolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam?!"  O 13.20 zrobiliśmy sobie wspólną fotkę, na której wyszycy czytamy książki. Było upalnie, ale wesoło. Zobacz czy jesteś na zdjęciu ;-)
jak nie czytam 2

 

Czytaj więcej: Jak nie czytam, jak czytam?!

Znamy wyniki konkursu "Majówka z książką"

Na zaproponowany przez bibliotekę szkolną konkurs fotograficzny „Majówka z książką” nie wpłynęło wiele zdjęć, ale poziom artystyczny tych, które nadesłano, był na tyle wysoki, że obrady jury były długie i burzliwe.
Dziękujemy i gratulujemy zwłaszcza tym naszym uczennicom i uczniom, którym chciało się wykazać inicjatywę. Natomiast nagrody w postaci kart podarunkowych do empiku zdobyli/ły:

1-miejsce-Anastazja-1wT

1-miejsce-Anastazja-1wT

2-miejsce-Paulina-3eL-

2-miejsce-Paulina-3eL-

3-miejsce-Hanna-kl.-1-at

3-miejsce-Hanna-kl.-1-at

Czytaj więcej: Znamy wyniki konkursu "Majówka z książką"

Walentynki w szkolnej bibliotece

Zapraszamy do walentynkowej zabawy promującej czytelnictwo "The blind date with a book". Każdy może wypożyczyć zapakowaną walentynkowo książkę "w ciemno" i poczęstować się czekoladowym serduszkiem.

the blind date

 

Czytaj więcej: Walentynki w szkolnej bibliotece

Wypożycz sobie prezent na święta

Już od dziś panie bibliotekarki zapraszają do wspólnej zabawy czytelniczej „Wypożycz sobie prezent na święta!”
Do czwartku 22.12.br. każdy będzie mógł wybrać i wypożyczyć zapakowaną świątecznie „książkę w ciemno”, którą podaruje sobie lub wybranej osobie pod choinkę, a po świętach przeczytaną odda.

wypozycz 2022

Czytaj więcej: Wypożycz sobie prezent na święta

Upoluj swoją książkę

Nasza szkoła, w dniach od 2 do 30 listopada br., bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Upoluj swoją książkę!” organizowanej przez Instytut Książki i portal czytaj.pl
By uzyskać dostęp do 18 darmowych książek wystarczy:

1.    pobrać aplikację mobilną Woblink z App Store lub Google Play
2.    przy jej pomocy zeskanować kod QR z grafiki umieszczonej na stronie szkoły lub  rozwieszonych w szkole plakatach.

plakat upoluj

Czytaj więcej: Upoluj swoją książkę

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design