Przyłącz się do akcji „Kup Pan szczotkę”!

W ramach współpracy z fundacją Redemptoris Missio szkolni wolontariusze i wolontariuszki z ZSB-D ogłaszają zbiórkę szczoteczek, past do zębów i mydeł w kostce.
Dla kogo?
Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.
 kup pan szczotke

Jak dary dotrą do dzieci?
Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

 

Kto może wziąć udział w Akcji?
Wszyscy!!! Którzy mają wielkie serce, trochę czasu, mnóstwo chęci do działania i chcą wesprzeć innych.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?
Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?
Do 14 czerwca 2022 r.

Gdzie możesz przekazać dary?
Przynieś do szkoły i włóż do przygotowanego koszyka, który jest przygotowany w portierni.

Dziękujemy!
Szkolne Koło Wolontariatu

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design