3 PaL na wykładach na UAM

W ubiegłu czwartek uczniowie klasy 3PaL pod opieką prof. Anny Staszak i prof. Dawida Łuczaka uczestniczyli w dwóch interesujących wykładach: „Czy niewidomi mogą oglądać filmy” oraz ,,Czy dzieci powinny jeść muchomory. O dylematach tłumaczy literatury dziecięcej”. 3paL na UAM

Całość miała miejsce w Collegium Novum na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykłady prowadziły wykładowczynie z Instytutu Filologii Germańskiej. Uczennice i uczniowie dowiedzieli się m. in. o tym, na czym polega praca audiodeskryptora oraz jak daleko może posunąć się tłumacz w swoich przekładach i jakie konsekwencje niosą za sobą różne strategie translatorskie. Okazuje się, że praca audiodeskryptora i tłumacza to niezwykle wymagające zajęcie. Wykłady były bardzo ciekawe, poparte wieloma przykładami i obfitowały w liczne ciekawostki.

 

Więcej zdjęć.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design