Seminarium - Nowe kierunki w probacji

Uczniowie klas prawnych (o kierunku kryminologia i resocjalizacja), które objęte są patronatem UAM, otrzymali zaproszenie na seminarium pod tytułem „Nowe kierunki w probacji” (probacja- instytucje służące placówką resocjalizacyjnym i prewencji kryminalnej).  Odbyło się ono 25 października 2019 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM- Zakład Resocjalizacji.

seminarium25.10-3
seminarium25.10-4

Udział w tym wydarzeniu brały ośmioosobowe grupy reprezentujące klasy: 1GeL, 1PeL i 2eL oraz goście ze Stanów Zjednoczonych. Całe spotkanie było podzielone na kilka części, w których każdy z gości z USA i Wielkiej Brytanii opowiadał na dany temat. Na początku zostaliśmy uroczyście przywitani. Jako pierwszy zajął głos prof. Mario Paparozzi, który mówił o probacji w USA, jej działalności i o tym, że to my jesteśmy nadzieją i przyszłością. Następnie przemówił Pan Gary Hinzman, opowiadał o pomocy dla osób opuszczających zakłady karne. Pomagają im między innymi w zatrudnieniu. Powiedział nam, że ludzie zatrudnieni po opuszczeniu zakładu karnego rzadziej powracają do więzienia. Kolejny był David Thomas, który opowiadał o działalności probacji w Wielkiej Brytanii. Mówił również o kuratorach, jakie mają zadania, i że jest ich za mała ilość. Jako ostatni był Bruce Vander Sanden, opowiedział o pomocy postpenitencjarnej dla osób opuszczających zakłady karne. Pan Bruce miał ze sobą prezentacje dzięki temu urozmaicił swoją przemowę. Na sam koniec mogliśmy zadawać pytania. To spotkanie był naprawdę ciekawe i dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.
Weronika Urban 1GeL

 

Fotorelacja

  • Utworzono .
Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design