• Start
  • Aktualności
  • Worldskills Poland, konkurencja "Układanie płytek i podłóg" za nami

Worldskills Poland, konkurencja "Układanie płytek i podłóg" za nami

W dniach 16-18 stycznia 2023 r. na terenie Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu, przy ulicy Świerkowej 10 w Poznaniu odbył się Finał SkillsPoland 2023 Edycja Specjalna w konkurencji: „Układanie płytek i podłóg”. O uzyskanie tytułu „Najlepszego z Najlepszych” i bilet na zawody EuroSkills Gdańsk 2023 walczyło sześciu zawodników, wyłonionych spośród dwunastu osób w drodze eliminacji.

Zrzut ekranu 2023 01 25 130622

Zrzut ekranu 2023 01 25 131057

W zawodach wzięło udział czterech reprezentantów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Kościerzynie (woj. pomorskie), jeden przedstawiciel Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Działoszynie (woj. łódzkie) oraz reprezentant Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu.

Konkurencja trwała dwa dni, a nad zawodnikami czuwał zespół ekspertów powołanych przez organizatora zawodów. O wynikach decydowały punkty przydzielane przez ekspertów za wykonanie zadania.

Walka trwała do samego końca, a w ostatecznej klasyfikacji, najwyższą liczbę punktów uzyskali:

I miejsce

Michał Jelinski (ZSB-D w Poznaniu) zdobył złoty medal i tytuł „Najlepszego z Najlepszych”, tym samym będzie on reprezentował Polskę na zawodach EuroSkills Gdańsk 2023.

II miejsce

Hubert Jarząb (ZS im. M .C. Skłodowskiej w Działoszynie) zdobył srebrny medal zawodów.

III miejsce

Paweł Klasa (ZS nr 2 w Kościerzynie) zdobył brązowy medal zawodów.

Partnerami zawodów były firmy BUDOPOL Poznań, Ramirent, Husqvarna, FESTOOL, którym serdecznie dziękujemy za nieocenione wsparcie techniczne przy organizacji finału na terenie Warsztatów ZSB-D oraz – w imieniu wszystkich zawodników - za przekazanie zestawów nagród i upominków.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia i pomoc w przygotowaniach, szczególne podziękowania kierujemy do Piotra Szajbe, który przez cały czas trwania konkurencji pełnił dyżur ratownika medycznego.

Dziękujemy również uczennicom, nauczycielom i dyrekcji Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu za profesjonalizm i serce włożone w organizację zaplecza gastronomicznego wydarzenia.

Tagi: WorldSkills FESTOOL EuroSkills Budopol Husqvarna Ramirent

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design