Wycieczka do Wrocławia 1 dL i 1eL

W poniedziałek 20.06. połączone siły klas 1el i dl wraz z paniami: Joanną Majewską, Anną Staszak i Hanną Stróżyk wyruszyły pociągiem do Wrocławia. Pani przewodnik przybliżyła historię miasta i pokazała miejsca, które uważała za szczególnie wartościowe. Oczywiście cały czas uczniowie spotykali słynne wrocławskie krasnale, np. krasnala więziennego (za kratami) czy krasnala przedstawiającego prof. Miodka.

wroclaw22


W drugiej części wycieczki, już bez pomocy przewodnika, wszyscy udali się do ZOO, którego najsłynniejsza część- oceanarium i Afrykarium-  wzbudziła powszechny podziw. Nawet pogoda nie pokrzyżowała planów zwiedzania, a lekki deszczyk nikomu nie zaszkodził.
Jeden dzień to zdecydowanie za krótko na poznanie tak wspaniałego miasta, ale do Wrocławia nie mamy daleko, więc po wstępnej wizycie można wybrać się na dłuższą i dokładniej zwiedzić gród nad Odrą.
Fotogaleria

 

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design