Klasa 1 aL w WTK

ZSBD w WTK16 stycznia klasa 1 aL pod opieką p. Miler udała się do siedziby Telewizji WTK w Poznaniu. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić studio i dowiedzieć się jak faktycznie wygląda praca w telewizji. Odwiedzili jej różne zakamarki, począwszy od studia, gdzie nagrywana jest pogoda.

Czytaj więcej: Klasa 1 aL w WTK

Brawa dla Adriana z kl. 3 bdZ

złota kielnia wyniki
Gratulujemy Adrianowi z kl. 3 bdZ zajęcia 3. miejsca i przejścia do finału Turnieju budowlanego "Złota kielnia", który odbędzie się na początku lutego podczas Targów BUDMA

Adrian z kl. 3 bdZ w finale "Złotej kielni"

złota kielnia wyniki
Gratulujemy Adrianowi z kl. 3 bdZ zajęcia 3. miejsca i przejścia do finału Turnieju budowlanego "Złota kielnia", który odbędzie się na początku lutego podczas Targów BUDMA

2018 - rokiem 100-lecia niepodległości

niepodleglosc1

W 2018 roku przypadają w Polsce ważne rocznice – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów oraz 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego, dzięki któremu Ziemie Zachodnie wróciły do Polski.
W związku z tymi faktami, w piątek, 19 stycznia 2018 r., o godz. 9.40., się w świetlicy szkolnej odbędzie się uroczysty apel, podczas którego zostanie zainaugurowany rok 2018 jako rok 100-lecia niepodległości, ogłoszone będą wyniki konkursu „Ojcowie niepodległości” oraz podany plan imprez, konkursów i uroczystości przewidywanych na cały 2018 rok. Obowiązuje strój odświętny.

Zaszczep się wiedzą!

GRYPA plakat

W związku z trwającym sezonem zachorowań na grypę zachęcamy do włączenia się do akcji „Zaszczep się wiedzą” i zapoznania z materiałami przygotowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy (OPZG)

Czytaj więcej: Zaszczep się wiedzą!

Teatralny weekend

W piątek, 12 stycznia 2018 r., grupa uczniów wraz z polonistkami mogła uczestniczyć w przedstawieniu Teatru Ósmego Dnia "Paragraf 196". Skłaniało do refleksji nad kierunkiem, w jakim podąża nasz świat i nad granicami wolności.
A w niedzielę, 14.01.br., zainteresowani uczniowie i nauczycieli zapoznać mogli się z współczesną, amerykańską, interpretacją "Dziadów" wystawiona na deskach Teatru Nowego w Poznaniu.

teatr2

Za 100 dni matura

stud 7 18 13

W sobotę 13 stycznia uczniowie klas maturalnych LO i technikum bawili się na tradycyjnym balu studniówkowym.

Czytaj więcej: Za 100 dni matura

Konkurs z przedsiębiorczości

Nauczyciele Podstaw Przedsiębiorczości zachcęcają do udziału w konkursie "Ekonomia z ludzką twarzą" organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Do wygrania 2500 zł (1 miejsce), 1300 zł (2 miejsce) oraz 750 zł (3 miejsce). Dodatkowo  ocena z przedmiotu z wagą 2, za przejście do 2 etapu ocena z wagą 3,a za zwycięstwo 6 na koniec roku.

1 etap polega na przygotowaniu kreatywnego ogłoszenia rekrutacyjnego z wykorzystaniem jednego ze logotypów IKEA (szczegóły oraz studium przypadku nr 1 przygotowane przez IKEA znajdziesz tutaj).
Wszelkich informacji udziela Pani prof. Aneta Waszkowiak, do Niej również, w terminie do 23.01.2018 r., należy dostarczyć ogłoszenie i opis (w wersji elektronicznej)  oraz oświadczenie i zgodę rodzica na udział w konkursie.
Wyniki 1 etapu ogłoszone zostaną w lutym.

Wyniki konkursu literackiego

Jak co roku Komisja Języka Polskiego zaproponowała uczniom literacki konkurs twórczości własnej.
Po zapoznaniu się z wieloma ciekawymi pracami postanowiono przyznać następujące miejsca:

Czytaj więcej: Wyniki konkursu literackiego

Ekonomia z ludzką twarzą!

eko z ludzk

Nauczyciele Podstaw Przedsiębiorczości zachcęcają do udziału w konkursie "Ekonomia z ludzką twarzą" organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Do wygrania 2500 zł (1 miejsce), 1300 zł (2 miejsce) oraz 750 zł (3 miejsce). Dodatkowo  ocena z przedmiotu z wagą 2, za przejście do 2 etapu ocena z wagą 3,a za zwycięstwo 6 na koniec roku.
Szczegóły.

Turniej budowlany "Złota kielnia"

złota kielnia

W sobotę, 13 stycznia 2018 r. odbędzie się kolejna edycja Turnieju Budowlanego „Złota kielnia”. W naszej szkole, jak co roku, odbywają się eliminacje okręgowe tych rozgrywek. Będziemy gościć uczniów kształcący się w zawodach budowlanych Zasadniczych Szkół Zawodowych z województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodnio-pomorskiego. W zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych naszą szkolę będą reprezentować Adrian Ciesielski oraz Krystian Nowak z kl. 3 bdZ. Trzymamy kciuki!

WOŚP w ZSB-D

wośp1

Podobnie jak w ubiegłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w naszej szkole! Tym razem pomagamy najmłodszym – celem Orkiestry jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków.
W czwartek 11 stycznia w świetlicy szkolnej o godz. 15.30 rozpocznie się wielka licytacja przedmiotów ofiarowanych przez nauczycieli i pracowników szkoły. Zapraszamy do włączenia się w pomoc dzieciom i udział w licytacji!

Zobacz, co będziemy licytować! - album

W najbliższą sobotę studniówka

studniówka1

Już za 100 dni matura..., a w najbliższą sobotę 13.01.2018 studniówka uczniów Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych.
W tym roku nasi przyszli maturzyści będą bawili w sali bankietowej Victoria, w Poznaniu przy u. Św. Antoniego 61.
W programie, jak co roku, tradycyjny Polonez, rozdanie nagród "Grześki 2018", fotobudka dla uwiecznienia niezapomnianych chwil w gronie szkolnych przyjaciół i oczywiście mnóstwo zabawy przy muzyce DJa.
Życzymy udanej imprezy!

Wojewódzki Konkurs Języka Rosyjskiego

Mapa bitowa w wielkopolski konkurs języka rosyjskiego.cdr

Pani mgr Mirosława Krajkowska-Macuk, nauczycielka języka rosyjskiego z naszej szkoły została Przewodniczącą Wojewódzkiej Komisji Konkursu Języka Rosyjskiego skierowanego do uczniów klas gimnazjalnych organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Etap szkolny odbył się w dniu 17 listopada 2017 r. w szkołach, które zgłosiły do Kuratorium Oświaty w Poznaniu zamiar uczestnictwa w Konkursie.

W sobotę 13 stycznia 2018 r. o godz. 10.00 odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Rosyjskiego.

Już niedługo, 10 marcu 2018 r., w siedzibie Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego, ul. Raszyńska 48 w Poznaniu, będzie miał miejsce ETAP WOJEWÓDZKI tego konkursu. W naszych progach będziemy gościć najlepszych rusofilów z klas II i III wielkopolskich gimnazjów.

Złota kielnia 2018

złotakielnia1

Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia 2018 r. odbędzie się kolejna edycja Turnieju Budowlanego „Złota kielnia”. W naszej szkole, jak co roku, odbywają się eliminacje okręgowe tych rozgrywek. Będziemy gościć uczniów kształcący się w zawodach budowlanych Zasadniczych Szkół Zawodowych z województw lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodnio-pomorskiego. W zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych naszą szkolę będą reprezentować Adrian Ciesielski oraz Krystian Nowak z kl. 3 bdZ. Trzymamy kciuki!

Brawa dla Dominiki!

jez ros

Wielkopolski Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Rosyjskiego ogłosił listę osób, które zakwalifikowały się  do eliminacji okręgowych II stopnia. Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród zwycięzców znalazła się Dominika Mikołajczak z klasy 3 eL. Gratulujemy!

Supermatematyczka

korepetycje matematyki kopia

Miesiąc temu, w sobotę, 9.12.2017 trójka uczniów z naszej szkoły wzięła udział w ćwierćfinale Wielkopolskiego Konkursu uczniów szkół średnich SUPERMATEMATYK.
Kinga Różak z klasy 2 aT zakwalifikowała się do półfinału, który odbędzie się 3 marca br.
GRATULUJEMY i trzymamy kciuki !!! Powodzenia Kingo.

Mistrzostwa ZSB-D w piłce nożnej

W grudniu 2017 roku zakończyły się Mistrzostwa ZSB-D w piłce nożnej. Po zaciętej rywalizacji wygrała je drużyna chłopców z klas IaL i IeL, minimalnie wyprzedzając klasę II dfT. Na trzecim miejscu uplasowała się ze znaczną stratą klasa I bdZ, która straciła swoje szanse na zwycięstwo, nie pojawiwszy się 20 grudnia na rundzie rewanżowej.

Czytaj więcej: Mistrzostwa ZSB-D w piłce nożnej

Rozstrzygnięcie szkolnej edycji konkursu "Matematyka w obiektywie"

Jury w składzie: mgr Małgorzata Chłopek, Magdalena Rura, Iwona Roszak oceniło 19 prac uczniów ZSB-D.

matematyka-w-obiektywie-1
matematyka-w-obiektywie-2

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie szkolnej edycji konkursu "Matematyka w obiektywie"

Architektura z duszą - IX edycja

Zachęcamy uczniów klas gimnazjalnych do udziału w IX edycji konkursu plastycznego "Architektura z duszą". Regulamin i oświadczenie - pobierz.

arch 2018

Czas niedoskonały czyli egozim nasz powszechny

pegaz plakat1

W piątek 22 grudnia 2017 roku w szkolnej świetlicy odbędzie się spektakl przygotowany przez naszych uczniów z Teatru Szkolnego "PEGAZ". Przedstawienie nosi tytuł "Czas niedoskonały czyli egozim nasz powszechny". Więcej szczegółów...

Wycieczka instalatorów do Torunia

15 grudnia 2017 r. odbył się czwarty już wyjazd instalatorów na szkolenie do fabryki kotłów RUG Riello w Toruniu.

Instalatorzy w Toruniu
Pierwszego dnia uczniowie naszej szkoły zaznajamiali się z pięknem starówki toruńskiej. Zwiedzając stare miasto zobaczyli pomnik Kopernika a także dom, w którym mieszkał ten znany polski astronom.  Odwiedzili również dom Tonego Halika, a żeby w tym roku szkolnym mieć dużo szczęścia - pogłaskali mosiężnego osła. Zakończyli dzień oczywiście kupnem znanych toruńskich pierników.

Czytaj więcej: Wycieczka instalatorów do Torunia

„Wypożycz sobie prezent na święta!”

Panie bibliotekarki zapraszają do wspólnej zabawy czytelniczej „Wypożycz sobie prezent na święta!”

wypożycz1

Czytaj więcej: „Wypożycz sobie prezent na święta!”

Spotkanie z Radcą Prawnym, Panem Michałem Muchowiczem

W dniu 18.12.2017 r. odbyło się spotkanie z mecenasem Michałem Muchowiczem na temat zakładania działalności gospodarczej, w trakcie którego poruszane były aspekty prawne i związane z prawem karnym. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji „ABC prawa” przez Fundację Honeste Vivere (nazwa fundacji wywodzi się z sentencji rzymskiej- beate vivere est honeste vivere, czyli życie szczęśliwe to życie uczciwe).
Celem fundacji jest kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa oraz krzewienie wiedzy na temat wolności i praw człowieka a także swobód obywatelskich.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV bdft oraz klasy prawnej Iel.

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 50, 63, 64, 69, 79, 91, 93;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Sciegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2017 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design