Dzielne zmagania w ramach Ligi Piłki Nożnej Halowej

26.11. 19 i i 4.12.19 rozegraliśmy spotkania w ramach Ligi Piłki Nożnej Halowej Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Zakonu Pijarów. Niestety grupa, którą wylosowaliśmy należała do najsilniejszych w rozgrywkach. W naszej grupie trafiliśmy na: LO nr 4 im J. Paderewskiego, Zespół Szkół Zakonu Pijarów, Zespół Szkół Mechanicznych i Zespół Szkół Przyrodniczych.
 
halwka

Czytaj więcej: Dzielne zmagania w ramach Ligi Piłki Nożnej Halowej

"II wojna światowa - codzienność i symbole"

W piątek 13 grudnia 2019 r. w godz. 10.40 – 11.25, będzie miał miejsce wykład „II wojna światowa – codzienność i symbole” wygłoszony, w ramach współpracy Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych z Instytutem Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM w Poznaniu, przez panią Joannę Radosz. Uczniowie uczący się języka rosyjskiego z klas  1 PaT, 1 PbT, 1 GdT, 1 GfwT, 2 aL, 2 eL, 2 aT  proszeni są o zejście do sali 11 punktualnie o godz. 10.40. 

Adnotacja 2019 12 11 113309

Drzewiarze z klas II i IV na wycieczce zawodoznawczej

4 grudnia 2019 r. nasi uczniowie z klasy II i IV  technik technologii drewna pod opieka p. Jakuba Maternickiego,  byli na wycieczce zawodowej w Firmie Kronospan Polska Sp. z o.o. w Szczecinku. Celem wyjazdu było zapoznanie się z procesem technologicznym wytwarzania płyt wiórowych i pilśniowych MDF i HDF.

wycieczk a-drzewiarzy
wycieczka-drzewiarz y
wycieczka-drzewiarzy
wycieczka-drzewiarzy
wycieczka-drzewiarzy

Czytaj więcej: Drzewiarze z klas II i IV na wycieczce zawodoznawczej

Wyjazd zawodoznawczy do Szczecinka

4 grudnia 2019 r. nasi uczniowie z klasy II i IV  technik technologii drewna pod opieką p. Jakuba Maternickiego, byli na wycieczce zawodowej w Firmie Kronospan Polska Sp. z o.o. w Szczecinku. Szczegóły.

wycieczka drzewiarzy

Fotorelacja

Wypożycz sobie prezent!

 Panie bibliotekarki, jak co roku szkolnym, zapraszają do wspólnej zabawy czytelniczej „Wypożycz sobie prezent na święta!” Szczegóły

wypozycz sobie prezent

 

 

Na zajęciach z dziennikarstwa

Dzisiaj (6.12.2019 r.) uczniowie klasy 2 aL pod opieka p. Hanny Stróżyk udali się na Wydział Dziennikarstwa UAM. Wzięli tam udział w warsztatch, które odbywyały się w studiu telewizyjnym i studiu radiowym.

zajęcia z dziennikarstwa 5.12 12

Czytaj więcej: Na zajęciach z dziennikarstwa

Dyplom za udział w programie "Młodzi głosują"

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Dyplom za udział w programie "Młodzi głosują - wybory parlamentarne 2019".

młodzi głosują 2019

Gościliśmy delegację z Estonii - relacja

W dniach 18 – 21 listopada 2019 r. gościliśmy delegację nauczycieli ze szkoły zawodowej w Estonii z miejscowości Rakvere, oddalonej o 100 km od stolicy Tallina - fotorelacja. Szkoła kształci m.in. w zawodach budowlanych i drzewnych.
W skład delegacji wchodził dyrektor szkoły Kuno Rooba, menadżer projektów zagranicznych - Katre Lomp, nauczyciel zawodów budowlanych -  Hanno Jöe oraz nauczyciel lakiernik Margus Emmar.

DSC 3441
Głównym celem wizyty było

Czytaj więcej: Gościliśmy delegację z Estonii - relacja

Apel szkolnych wolontariuszy

Uwaga! Potrzebujemy Waszej pomocy!
W obliczu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wolontariusze z naszej szkoły, w odpowiedzi na apel fundacji „Otwarte Drzwi”, organizują zbiórkę przedmiotów dla podopiecznych tej szkoły.

child 2981388 640

Tags: zsbdpomaga

Czytaj więcej: Apel szkolnych wolontariuszy

Zbieramy materiały plastyczne i zabawki...

Uwaga! Potrzebujemy Waszej pomocy!
W obliczu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wolontariusze z naszej szkoły, w odpowiedzi na apel fundacji „Otwarte Drzwi”, organizują zbiórkę przedmiotów dla podopiecznych tej szkoły.

child 2981388 640

Tags: zsbdpomaga

Czytaj więcej: Zbieramy materiały plastyczne i zabawki...

Wizyta w Gminie Żydowskiej

W dn. 29 października 2019 r. grupa uczniów skupionych wokół szkolnego projektu edukacyjnego „Żyli wśród nas” wraz z opiekunami, p. prof. Dawidem Łuczakiem i p. prof. Anną Mosur – Łukaszewską, odwiedziła Gminę Wyznaniową Żydowską w Poznaniu. Projekt skupia się na tradycjach społeczności żydowskiej, jej kulturze i historii.

GMINA YDOWSKA 29.10.2019

Czytaj więcej: Wizyta w Gminie Żydowskiej

Dane adresowe szkoły
  • ul. Raszyńska 48
  • 60 – 135 Poznań
  • 61 861 00 27
  • Fax: 61 861 00 43
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dojazd
autobusy: 150, 163, 164, 169, 179, 191, 193;
tramwaje: każdy, który jedzie na pętlę na Górczynie (narożnik ulic Głogowskiej i Ściegiennego). tramwaje: każdy, który dojeżdża do INEA Stadion.
Copyright © 2018 Zespół Szkół Budowlanych Poznań Technikum Budowlane i Liceum. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie Trojka Design